fbpx

Thomas Aksnes: „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

Thomas Aksnes: „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“
T. Aksnes pranešimo Vilniuje vykusioje konferencijoje vaizdo įrašas
Trukmė: 3:15 val.
Kaina 12 EUR €

Mokymų centro „SoulACTION“ organizuotame renginyje naujosios medicinos genijus, mokslininkas iš Norvegijos Thomas Aksnes pasakoja apie naujausius atradimus: kaip prevenciškai išvengti ligų, o susirgus gydytis patiems, kaip nuolat palaikyti harmoningą kūno būklę ir sveikatą.

 

Kviečiame įsigyti Thomas Aksnes pranešimo 2017 m. kovo 15 d. Vilniuje vykusioje konferencijoje „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“ įrašą. Paspaudę mygtuką „Įsigyti įrašą“, el. paštu gausite tolesnę informaciją mokėjimui atlikti (pasitikrinkite ir SPAM skiltį). Pranešimas anglų kalba su nuosekliuoju vertimu į lietuvių kalbą.

 

Daugiau apie Thomas Aksnes:


 

Interviu su konferencijos pranešėju Thomas Aksnes: „Pats kūnas geriau žino, kaip jam išgyti, jums tereikia jo klausyti“

Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

Kalbamės su p. Thomu Aksnesu iš Norvegijos skaipu po ilgos jo darbo dienos, pasibaigusios 20 val. Jis laimingas, atsipalaidavęs ir besišypsantis.

 

– Sveiki, Thomai. Šiandien norėtume pasiteirauti Jūsų, kaip mokslininko, pažangios medicininės įrangos kūrėjo, novatoriško požiūrio į sveikatą skleidėjo, nuomonės apie peršalimo ligas. Šiuo metu Lietuvoje keli laipsniai šilumos, o daug žmonių serga. Kokia peršalimo ligų kilmė? Kodėl jos taip vadinamos? Kodėl kartais peršalame esant 5 laipsniams šilumos ir neperšalame esant 20 laipsnių šalčio?

 

– Mes kalbame apie paprastą peršalimą, virusinę infekciją, kurią sukelia dažniausias virusas Rhinovirus ir antras pagal dažnumą Adenovirus. Yra ir kitų, tačiau šie du dažniausi. Tai visiškai nesusiję su oro temperatūra, tiesiog šių virusų sukeltos ligos dažniausiai pasireiškia šaltuoju metų laiku, nes atsiranda papildomas faktorius – šaltas oras. Tai iššūkis mūsų gleivinei ir kvėpavimo sistemai. Taigi turime du veiksnius – virusą bei gleivinę ir kvėpavimo sistemą dirginantį šaltą orą. Kad sveikata blogėtų, turi būti ir kitų faktorių. Vien dėl viruso ar šalto oro nesusergame, nes mūsų imuninė sistema puikiai pritaikyta juos įveikti.

 

Susergame peršalimo ligomis, kai mūsų imuninė sistema neveikia puikiai arba tuo metu bando nugalėti kitus organizmo negalavimus. Tuomet mūsų imuninė sistema patiria per daug iššūkių, ji tarsi perkraunama, jos pajėgumas sumažėja ir ji nebegali susitvarkyti su tokiais paprastais dalykais kaip šie virusai. Todėl statistiškai peršalimo ligos padažnėja šaltuoju metų laiku. Be to, didelę įtaką daro ir kiti veiksniai – netinkama mityba, gyvenimo iššūkiai, stresas, bet koks kitas gyvenimo būdo elementas, su kuo organizmui reikia susitvarkyti. Visų šių veiksnių derinys gali sukelti peršalimo ligas bet kuriuo metų laiku. Jei jūsų gyvenimo būdas tinkamas, jei sveikata puiki ir imuninė sistema funkcionuoja gerai, niekada nesusirgsite peršalimo ligomis. Sunkiu periodu, kai turite daug iššūkių gyvenime, peršalimas gali tapti tikra problema.

Thomas Aksnes. Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

Thomas Aksnes. Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

 

– Lietuvoje dabar labai daug žmonių gyvena sveikai, sportuoja, domisi sveikata ir ekologišku maistu, medituoja – tai tapę tikra mada. Bet jie vis tiek serga. Pvz., mano jogos mokytojas, vegetaras, maitinasi sveikai, tačiau vis tiek susirgo peršalimo liga ir atšaukė užsiėmimus.

 

– Labai gera mada (juokiasi). Greičiausiai jūsų jogos mokytojo organizmo savireguliaciniai mechanizmai nefunkcionuoja gerai, nesusitvarko su kitais negalavimais. Antraip jis nebūtų susirgęs. Apskirtai imuninė sistema labai lengvai susitvarko su peršalimą sukeliančiais virusais.

 

„Virusas vienas pats nesukelia peršalimo. Aš nebūčiau susirgęs, jei nebūtų visų šių veiksnių: labai užteršto oro, bemiegių naktų ir viruso. Tačiau turėjau galimybę technologijų pagalba pasveikti daug greičiau nei kiti žmonės.“

 

 

– Kada jūs paskutinį kartą sirgote peršalimo liga?

 

– Peršalimo neturėjau daugybę metų, tačiau prieš keletą mėnesių susirgau. Esu įsitikinęs, kad mano gyvenimo būdas padeda man nesusirgti, tačiau visgi susirgau, ir tai atsitiko dėl keleto priežasčių. Pirmoji – buvo sugedusi mūsų namų ventiliacijos sistema, nes sistemos prižiūrėtojas prieš metus pamiršo pakeisti filtrus, ir mes ilgą laiką, dieną ir naktį, namuose kvėpavome labai užterštu oru. Kita priežastis – aš tuo metu labai daug dirbau, kartais 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, o vienu metu apskritai nemiegojau 3 paras. Tai buvo didžiulis iššūkis mano kūnui ir tikimybė nesusirgti buvo labai maža. Dėl šių priežasčių man grėsė peršalimas, ir kai į kūną pateko virusas, aš iškart susirgau. Jei virusas nepatenka į organizmą, peršalimu nesusirgsi. Ir virusas vienas pats nesukelia peršalimo. Aš nebūčiau susirgęs, jei nebūtų visų šių veiksnių: labai užteršto oro, bemiegių naktų ir viruso. Tačiau turėjau galimybę technologijų pagalba pasveikti daug greičiau nei kiti žmonės.

 

 

– Kaip jūs gydėtės? Kaip reikia gydytis nuo peršalimo?

 

– Efektyviausias būdas išgyti nuo peršalimo – atlikti šiuos tris dalykus. Pirma, pakeisti gyvenimo būdą, pabūti nieko nedarant, ramiai, šiltai, pamiegoti, jei norisi, leisti savo kūnui atsigauti. Antra, vartoti dideles vitamino C dozes, 5 000 mg 5–8 kartus per dieną ir vartoti vitaminą D3 po 10 000 TV (tarptautinių vienetų, angl. International Units, IU). Trečia, reikia gerti labai daug vandens. Ir dar vienas dalykas, kurio žmonės kol kas neturi, – Asmeninis terapijos įrenginys ATĮ (angl. Personal Therapy Device, http://www.ptd.eu/). Tai įrenginys, kuri stimuliuoja jūsų pačių savireguliacijos mechanizmus, kad šie patys susitvarkytų su iškylančiomis problemomis. Jame yra 340 programų, iš kurių viena yra skirta peršalimui gydyti. Jei organizmas neturi kitų bėdų, šis įrenginys, paspartindamas organizmo mechanizmus ir veikdamas specifiškai būtent tą problemą, peršalimą išgydo mažiau nei per 2 valandas, jei pradedamas naudoti per pirmąsias 12 valandų, pastebėjus pirmuosius peršalimo simptomus.

 

 

– Tai nuostabu! Kiek šis įrenginys kainuoja?

 

– Jo dar nėra prekyboje. Šiuo metu „Health Optimizing“ klinikose bei ligoninėse atliekame tyrimus ir daugybę bandymų. Rezultatai yra iš tiesų stulbinantys, tad dabar kuriame galutinę įrenginio versiją, kuri, tikimės, bus parduodama visame pasaulyje dar iki šių metų pabaigos.

 

Šio įrenginio programa peršalimui gydyti yra labai efektyvi, kaip ir kitos jame esančios programos. Bet svarbiausia, įrenginys tik stimuliuoja organizmo mechanizmus, kad kūnas išsigydytų pats.

 

Kai gyvūnai serga, nieko neėda. Tik geria vandenį ir daugiau nieko neliečia. Tai natūralus instinktas, būdingas gyvūnams ir žmonėms. Sirgdami vaikai instinktyviai nenori valgyti, o mes juos verčiame ‒ taip nuslopiname natūralius organizmo instinktus, kaip pačiam išgyti. Turime pasitikėti savo intuicija, kaip elgtis.

 

 

– O kaip turėtume gydyti nuo peršalimo vaikus?

 

– Vaikus turėtume gydyti lygiai taip pat, tik gal dozės turėtų būti ne tokios didelės: vitamino C ir vitamino D3 dozes vaikams sumažinkite perpus. Be to, greitu laiku galėsite naudoti ATĮ, kuris vaikus išgydo dar greičiau. Bet iš esmės vaiko gydymas yra panašus kaip ir suaugusiojo.

Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

– Kalbėjote apie paties organizmo galimybę išgyti. Tikriausiai girdėjote apie teoriją, kad pirmąją peršalimo ligos dieną geriau nevalgyti ar valgyti mažiau, lengvesnį maistą, sriubas ir pan., kad visa kūno energija būtų panaudota kovai su liga?

 

– Tai ne teorija. Taip daro visi gyvūnai ir vaikai. Kai gyvūnai serga, nieko neėda. Tik geria vandenį ir daugiau nieko neliečia. Ir kai vaikai suserga, praranda apetitą, nenori valgyti. Tai natūralus instinktas, būdingas gyvūnams ir žmonėms. Vis dėlto paprastai mes mokomi, kad kai sergame, privalome valgyti. Sirgdami vaikai instinktyviai nenori valgyti, o mes juos verčiame ‒ tai tikrai nėra gera mintis. Taip nuslopiname natūralius organizmo instinktus, kaip pačiam išgyti. Tačiau jei sergate peršalimu ir jaučiatės alkanas, norite valgyti – drąsiai valgykite. Nenorite – nevalgykite. Tai instinktas ir turime pasitikėti savo intuicija, kaip elgtis.

 

Virusas yra tokia pati programa kaip kompiuterio virusas. Jis negyvas, tai DNR programa, kuri įsiterpia į ląstelės DNR, versdama ją funkcionuoti nenormaliai. Antibiotikai yra skirti bakterijoms, t.y. gyviems mikroorganizmams naikinti, o ne virusams. Tad jų vartojimas peršalimo atveju yra DIDELĖ KLAIDA.

 

 

– Prieš kelias savaites visa mano šeima ir net kaimynai sirgo peršalimu. Aš gydžiausi tik vaistažolių arbatomis, o mano draugė – antibiotikais, savo dukrą ji gydė lokaliais vaistais nuo kosulio ir gerklės skausmo. Mes visos pasveikome per 5 dienas.

 

– Tai didžiulis nesusipratimas. Kadangi peršalimas yra dažniausiai sukeltas Rhinovirus ir Adenovirus virusų, antibiotikai niekaip negali jų paveikti. Virusas yra tokia pati programa kaip kompiuterio virusas. Jis negyvas, tai DNR programa, kuri įsiterpia į ląstelės DNR, versdama ją reprodukuoti dar daugiau tokio pat viruso ir ląstelę funkcionuoti nenormaliai. Virusas – programa, kuri naudoja jūsų kūno ląstelę, kad daugintųsi.

 

Antibiotikai yra skirti bakterijoms, gyviems mikroorganizmams naikinti, o ne virusams. Tad jų vartojimas peršalimo atveju yra didelė klaida. Tarkime, dažniausias antibiotikas yra penicilinas, kuris yra grybelinės kilmės. Tai toks pats grybelis, kuris auga ant gendančių daržovių, yrančių produktų, dulkėse ir kitur. Grybelis yra gyvas organizmas, bakterija. Sveikame kūne yra 10 kartų daugiau bakterijų nei ląstelių. Sveikas kūnas yra sudarytas iš ląstelių, energijos, kraujotakos bei kitų sistemų ir iš daugybės rūšių bakterijų, labai reikalingų organizmui. Jos, aišku, labai mažos, bet jų yra 10 kartų daugiau nei pačių ląstelių.

 

Tai kas atsitinka, jei vartojate antibiotikus? Antibiotikais jūs nužudote ir daugybę bakterijų, kurios yra tiesiog būtinos organizmui. Pavyzdžiui, bakterijas, atsakingas už virškinimo sistemos darbą, bakterijas, apsaugančias žarnyno sieneles, ir daugybę kitų. Tačiau visos jos nemėgsta antibiotikų. Todėl niekada nevartokite antibiotikų dėl jokios priežasties, išskyrus gresiančios mirties atveju. Niekada niekada negerkite antibiotikų, nebent tada, kai reikia gelbėti gyvybę.

 

Niekada nevartokite antibiotikų dėl jokios priežasties, išskyrus gresiančios mirties atveju

 

Vartodami antibiotikus, jūs nužudote ir daugybę įvairių bakterijų, kurios yra gyvybiškai reikalingos. Jei sergate plaučių uždegimu, turite pneumonia bakteriją, tad antibiotikai nužudys ir pneumonia bakteriją, ir geruosius mikroorganizmus. Tačiau jeigu sergate virusine infekcija ir vartojate antibiotikus, kurie žudo bakterijas, tai visa dozė bus skirta paveikti tik gerąsias, jums reikalingas bakterijas. Taip organizmui padaroma daug didesnė žala.

 

Aš manau, kad gydytojai, skiriantys antibiotikų nuo virusinių infekcijų, turėtų netekti licencijos ir jiems neturi būti leidžiama gydyti žmonių.

Thomas Aksnes. Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

Thomas Aksnes. Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

 

– Siaubinga tai girdėti. Aš pati vaikystėje esu gavusi antibiotikų daugybę kartų ir, manau, kiti Lietuvos gyventojai taip pat. Kokios yra ilgalaikės dažno ar ilgo antibiotikų vartojimo pasekmės?

 

– Pasekmės – sutrikdytas natūralus bakterijų balansas. Visų pirma tai paveiks virškinimo sistemą, iškils maisto netoleravimo problemų, alergijų, bus netinkamai virškinamas maistas, pasireikš dažnas viduriavimas. Virškinamojo trakto veikla priklauso nuo bakterijų. Antibiotikai sujaukia visą sistemą. Jei vieną kartą pavartojote antibiotikų, tai nesukels didelių bėdų. Tačiau jei vartojate antibiotikus nuo paprasto peršalimo, tai siaubinga. Aš tikrai manau, kad gydytojui, pacientui peršalus, išrašančiam antibiotikų, neturi būti leidžiama gydyti žmonių.

 

Nuo peršalimo vaistų nėra ir niekas negali jų jums išrašyti. Dar niekas neišrado vaistų nuo paprasto peršalimo ar gripo

 

 

– Lietuvoje šeimos gydytojas vienam pacientui gali skirti 15–20 minučių ir dažnai net nespėja išklausyti ligonio. „Viskas aišku – sako, ‒ tai peršalimas arba gripas“ ‒ ir išrašo antibiotikų. Mes pasitikime gydytojais ir vartojame antibiotikus.

 

– Neturėtumėte pasitikėti tokiais gydytojais. Jie patys netiki, kad tai daryti teisinga. Visi žino, kad antibiotikai neveikia virusų. Visa medicininė literatūra, įvairiausi tyrimai, visi mokslininkai tai patvirtina. Kai kurie gydytojai tai daro, nes yra papirkti, gauna komisinius nuo išrašomų vaistų, ir apsimeta kvailais. Nuo peršalimo vaistų nėra ir niekas negali jų jums išrašyti. Dar niekas neišrado vaistų nuo paprasto peršalimo ar gripo.

 

 

– O kuo skiriasi paprastas peršalimas ir gripas?

 

– Gripas taip pat yra virusinė infekcija, tačiau sukeliama kitų virusų, vadinamųjų gripo virusų. Tai didžiulė virusų šeima, tūkstančių tūkstančiai virusų. Tai iš tikrųjų labai įdomus virusas, nes keičiasi, mutuoja ir kiekvienais metais atsiranda vis kitokia gripo viruso atmaina. Bet tai vis tiek virusas ir jo antibiotikai negali paveikti. Kaip ir kiti vaistai.

 

Esant sveikam organizmui, imuninei sistemai labai lengva susitvarkyti su gripo virusu. Jei jūsų imuninė sistema sveika, gripą išgydyti užtruks 4 dienas, jei nepakankamai – galbūt ir 4 savaites. Dauguma žmonių yra per vidurį – serga savaitę ar dvi. Paprastam peršalimui išgydyti imuninė sistema užtrunka daug mažiau. Tačiau gripo virusas kiekvieną kartą vis kitoks, ir imuninei sistemai reikia laiko prisitaikyti bei jį išgydyti.

 

Niekas kitas nesukelia karščiavimo, tik jūsų pačių imuninė sistema, kad išgytumėte. Jeigu jūsų imuninė sistema pasirinko sukelti karščiavimą, kad išgytumėte, neprotinga jo mažinti vaistais. Tarsi sakytumėte: „Oi, aš nenoriu to jausti, aš nenoriu, kad mano imuninė sistema gerai veiktų”

 

 

– Kaip tada atskirti, ar susirgau peršalimu, ar gripu?

 

– Pagal simptomus. Gripo atveju karščiuosite, o paprasto peršalimo atveju galima ir nekarščiuoti, arba karščiuoti nestipriai ‒ 36,5–38 laipsniai. Gripo atveju – 38–39 laipsniai. Taip yra todėl, kad gripui išgydyti imuninei sistemai reikia atlikti daugiau darbo. Esant tokiai temperatūrai geriau naikinami virusai. Organizmo imuninė sistema pati padidina kūno temperatūrą, kad prieš mikroorganizmus veiktų geriau, greičiau, efektyviau. Jei karščiuojate, vadinasi, pradėjo veikti jūsų imuninė sistema, kad nužudytų virusą, ir ji funkcionuoja gerai. Jei vartojate paracetamolį ar kitus karščiavimą mažinančius vaistus, negerai. Niekas kitas nesukelia karščiavimo, tik jūsų pačių imuninė sistema, kad išgytumėte.

 

Jeigu jūsų imuninė sistema pasirinko sukelti karščiavimą, kad išgytumėte, neprotinga jo mažinti vaistais. Tarsi sakytumėte: „Oi, aš nenoriu to jausti, aš nenoriu, kad mano imuninė sistema gerai veiktų” (juokiasi). Esant 40 laipsnių karščiavimui, mūsų imuninė sistema veikia 5 kartus stipriau nei 37 laipsnių. Jei numalšinate karščiavimą vaistais, neturite galimybės pagyti – galbūt jūsų kūnui reikėjo 40 laipsnių temperatūros, kad imuninė sistema veiktų 5 kartus geriau. Tuomet liga neišnyks, o pereis į lėtinę stadiją. Arba imuninė sistema susitvarkys su liga, bet tai užtruks daug ilgiau. Pavyzdžiui, užuot sirgę 5 dienas, sirgsite 2 savaites.

 

Todėl niekada nemažinkite karščiavimo, kai jis nesiekia 41 laipsnio.

 

 

– O ką daryti, jei temperatūra pakyla aukščiau nei 41 laipsnis?

 

– Visų pirma reikėtų atvėsinti kūną. Sakėte, kad Lietuvoje dabar vos keli laipsniai šilumos, tad tiesiog išeikite pasivaikščioti (juokiasi).

 

 

– Bet sutikite, kad kai temperatūra pakyla iki 38–40 laipsnių, tai labai gąsdina ir mes griebiamės visko. Juk visi esame girdėję ar skaitę, kai gripo sukeltos pasekmės buvo mirtinos. Kada tai tampa pavojinga? Kaip tuomet žinoti, ar čia mūsų imuninė sistema gerai veikia, ar tai jau gripo komplikacijos? Kur yra ta riba?

 

– Sergant paprastu peršalimu ar gripu, jums nėra ko bijoti, temperatūra nebus per aukšta. Tačiau komplikacijų atvejų pasitaiko ligotiems, pagyvenusiems žmonėms, kurie negeria pakankamai vandens, ‒ jie miršta nuo dehidratacijos. Arba nuo viso veiksnių derinio – senyvo amžiaus, kitų ligų, dehidratacijos, daugybės suvartotų vaistų, sumažinto karščiavimo, nes imuninė sistema jau nebeveikia tinkamai. Esant tokiam deriniui kai kurie žmonės gali mirti nuo gripo. Tačiau jei jie nemažintų karščiavimo, galbūt tai juos išgelbėtų.

 

 

– Kartais žmonės, susirgę gripu, virusine infekcija, vėliau pradeda sirgti plaučių uždegimu, kurį sukelia bakterija. Kodėl taip atsitinka?

 

– Na, jei jūs susirgote gripu, tai jūsų imuninė sistema jau nefunkcionuoja gerai. Jei ji sveika, net ir veikiami viruso nesusirgsite. Tačiau jei jau sergate, jūsų imuninė sistema nefunkcionuoja pakankamai gerai, ir visa jos energija naudojama gripui išgydyti. Veikiami kito viruso ar bakterijos, jūs susirgsite daug greičiau. Tai yra dar viena priežastis, kodėl neturėtumėte mažinti karščiavimo, nes esant aukštesnei temperatūrai imuninė sistema įveiktų ligą. Atvejai, kai žmonės, persirgę gripu, pradeda sirgti plaučių uždegimu, dažniausiai kyla dėl to, kad mažinamas karščiavimas. Ir net nemažinant karščiavimo, atsiranda didesnė tikimybė susirgti kitomis ligomis, nes visa imuninė sistema kovoja su gripu.

 

Retais atvejais, net ir nemažinant karščiavimo, žmonės, persirgę gripu, suserga plaučių uždegimu. Tokiais atvejais plaučių uždegimas turi būti gydomas. Mes savo klinikose naudojame vieną įrenginį nustatyti, kokia tai specifinė bakterija, ir kitą įrenginį būtent jai sunaikinti. Išgydome labai greitai ir efektyviai. Mes niekada negydytume antibiotikais, nes mūsų įranga gydo greičiau ir nepadaro žalos kitiems mikroorganizmams. Tačiau jei nėra galimybės atvažiuoti ir gydytis mūsų klinikose, galbūt tai būtent tas atvejis, kai reikėtų vartoti antibiotikus. Ir tai labai liūdna, nes žinome, kad žmonės, vartoję antibiotikų, vėliau turi kitų problemų. Tada reikėtų stengtis padaryti kuo mažiau žalos organizmui: vartoti antibiotikus kuo trumpiau ir vartoti papildus, probiotikus, įvairiausius gyvus žarnyne gyvenančius organizmus, kurie buvo sunaikinti antibiotikų. Reikėtų juos vartoti ne mažiau kaip 1–2 mėnesius po antibiotikų vartojimo, kad atsistatytų mikroorganizmų balansas.

 

Karščiavimas yra jūsų draugas, jus gydanti didelė galia. Mūsų suvokimą suformuoja žinios. Matote savo sergantį vaiką ir galvojate: „Niekuo negaliu jam padėti, vargšelis“, o jei pakeistumėte savo požiūrį: „Vaikas atrodo labai sergantis, nes jo imuninė sistema veikia puikiai ir jis gyja!“

 

 

– Jūs pats turite 5 vaikus, tikriausiai sutiksite, kad labai sunku matyti savo mažą vaiką sergantį, karščiuojantį, turintį 38 ar 39 laipsnių temperatūros. Tada labai baisu, kiekviena mama jaučiasi bejėgė, kad vaikas kankinasi, o mes niekuo negalime jam padėti.

 

‒ Visų pirma vaikai išgyja daug greičiau nei suaugusieji. Antra, reikia pakeisti savo požiūrį. Kitą kartą, kai matysite savo sergantį vaiką, pagalvokite: kuo didesnis karščiavimas, tuo geriau funkcionuoja vaiko imuninė sistema. Ir jūs nieko negalite padėti, vaiko organizmas jau daro viską, ką reikia, savo viduje. Pagalvokite: „O, jo imuninė sistema veikia ypač gerai!“ ir apsidžiaukite.

 

Yra retų atvejų, kada kai kurių žmonių organizmas negali sukelti karščiavimo ir jie iš tikrųjų gali mirti. Jei nekarščiuojate, o gripui išgydyti karščiavimas būtinas, jūs galite nuo to mirti.

 

Taigi karščiavimas yra jūsų draugas, jus gydanti didelė galia. Mūsų suvokimą suformuoja žinios. Matote savo sergantį vaiką ir galvojate: „Niekuo negaliu jam padėti, vargšelis“, o jei pakeistumėte savo požiūrį: „Vaikas atrodo labai sergantis, nes jo imuninė sistema veikia puikiai ir jis gyja!“ Taip suvokiant viskas keičiasi. Ir niekada niekada tokiais atvejais neduokite vaikui antibiotikų.

 

 

– O ką daryti su peršalimo simptomais– sloga, galvos skausmu, gerklės perštėjimu, kosuliu? Ar gydyti juos lokaliai? Ypač vaikams.

 

– Geriausia būtų nustatyti, kokia būtent bakterija sukelia simptomus. Jei, tarkim, atsikosėjama geltonomis gleivėmis, tai dažniausiai bakterija. Jei gleivės skaidrios, šviesios, permatomos, tai greičiausiai ne bakterija. Reikia nustatyti, kokia tai būtent bakterija, su kai kuriomis iš jų organizmas pats susidoroja lengvai ir nieko daryti nereikia, o su kitomis blogosiomis bakterijomis reikėtų kažką daryti. Mūsų klinikų technologijos jas sunaikina greitai ir efektyviai, tačiau jei tokios galimybės nėra, tada galbūt reikėtų vartoti antibiotikus. Pirma – atlikti tyrimus, kokia tai bakterija, antra – parinkti būtent tokius antibiotikus, kurie geriausiai veikia šią bakteriją ir mažiausiai kitus mikroorganizmus.

 

Žmonės nėra kvaili, tačiau neturi reikiamų žinių. Todėl labai svarbu informuoti ne tik gydytojus, kurie ir taip daug ką žino, bet keisti įsisenėjusius gydymo modelius ir žmonių požiūrį.

 

 

– Tad turime gerai išmanyti apie bakterijas ir antibiotikus, nes paprastai išrašomi kurie nors vieni antibiotikai nuo skirtingų bakterinių susirgimų.

 

– Manau, kad gydytojai Lietuvoje žino visus šiuos dalykus, bet kaip dažnai atsitinka, to, ką sužinome, neintegruojame į savo kasdienį gyvenimą ir darbą. Mes patenkame į jau veikiančią sistemą ir jos modelius, šablonus, kurie prasilenkia su tuo, ko išmokome. Ir kartais gydytojai gydo ne pagal tai, ką iš tikrųjų žino. Gydytojai žino, kad antibiotikai neveikia virusų, bet vis tiek juos išrašo ligoniams. Net žinodami, kad ne tik kad nepadeda, bet ir žaloja paciento organizmą, vis tiek tai daro. Ir nebūtinai dėl gaunamų komisinių iš farmacijos kompanijų. Pacientai dažnai tiesiog reikalauja kokių nors tablečių nuo peršalimo ar gripo. Žmonės nesupranta, nors gydytojas ir sako, kad antibiotikai neišgydys viruso. Pacientas sako, kad neišeis iš kabineto, kol negaus kokių nors tablečių.

 

Žmonės nėra kvaili, tačiau neturi reikiamų žinių. Todėl labai svarbu informuoti ne tik gydytojus, kurie ir taip daug ką žino, bet keisti įsisenėjusius gydymo modelius ir žmonių požiūrį. Žmonės turi pradėti domėtis ir kelti visai kitus klausimus, reikalauti kitokių dalykų.

 

Mes turime mokyti visus žmones, ne tik gydytojus.

 

 

– O kaip reikėtų elgtis, kai kažkas iš artimųjų serga peršalimu, kaip apsisaugoti patiems?

 

– Labai geras klausimas. Reikia būti kuo mažiau veikiamam viruso. Aišku, jei tai jūsų žmona ar vaikas, jūs negalite išsikelti, apsigyventi viešbutyje (juokiasi). Tačiau nereikėtų bučiuotis, gerti iš tos pačios stiklinės ar naudotis tuo pačiu dantų šepetuku, nes šie virusai plinta lašeliniu būdu, per kūno išskiriamus skysčius. Jūs galite miegoti vienoje lovoje, užsiimti seksu su sergančiu mylimuoju, tačiau nebūtina bučiuotis (juokiasi). Tačiau jei niekas neserga, bučiuokitės į sveikatą (juokiasi).

 

Jei namiškiai serga, reikėtų iškart pradėti vartoti didesnes vitamino C ir vitamino D3 dozes, laiku eiti miegoti, pailsėti ir rūpintis kitais veiksniais, kurie veikia organizmo savireguliacijos mechanizmus. Kad imuninė sistema funkcionuotų gerai ir net veikiami viruso nesusirgtumėte.

 

 

– Dar norėčiau užduoti vieną klausimą. Aš labai mėgstu vaikščioti, kiekvieną dieną nueinu po 5–6 km. Ir kai pati sirgau, šis noras nepraėjo. Turėjau 37,5 laipsnio temperatūros, bet vis tiek išeidavau trumpai pasivaikščioti miške prie namų, nors lauke buvo 10 laipsnių šalčio. Ar taip galima elgtis sergant peršalimu ar gripu?

 

– Tai gali būti gerai, tai gali būti ir labai blogai. Tai tas pats, kaip ir su valgymu sergant. Jei instinktyviai jaučiate, kad norite įkvėpti gryno oro, pasivaikščioti, net pabėgioti, suprakaituoti, greičiausiai jums taip ir reikėtų daryti. Bet dažniausiai reikėtų gulėti, atsipalaiduoti, pamiegoti, būti šiltai ir leisti imuninei sistemai sukaupti visą pajėgumą ir jį panaudoti ligai gydyti, o ne fiziniams pratimams atlikti.

 

 

– Taigi turėtume daugiau įsiklausyti į savo intuiciją ir instinktus, ką mums sako kūnas.

 

– Taip, šiais atvejais pats kūnas geriau žino, kaip jam išgyti, jums tereikia jo klausyti. Bet kartais, jei klausome kūno, tai gali būti ne pati geriausia informacija, nes neatskiriame, kur sako instinktas, kur ne. Jei, pavyzdžiui, sergate, bet labai norite ledų, tai greičiausiai ne instinktas (juokiasi). Tai gali būti tiesiog cukraus poreikis. Tačiau, jei valgyti visai nenorite, tai greičiausiai instinktas, kurio reikėtų klausyti.

 

 

– Tai kūnas yra geriausias gydytojas, geriausias patarėjas?

 

– Absoliučiai!

 

Reikia suprasti, kad neužtenka perskaityti, kas parašyta ant dėžutės, kam vaistas skirtas. Turite suprasti, kad jei yra simptomas, jam yra ir priežastis. Galbūt jų net keletas. Ir neturėtumėte šalinti simptomo, nešalindami ir priežasčių.

 

 

– Gal norėtumėte dar ką nors pridurti, kuo nors pasidalyti?

 

– Norėčiau galbūt dar kai ką pridurti apie vaistų vartojimą. Karščiavimą mažinantys vaistai veikia tik simptomus, kad žmogus pasijustų geriau. Tačiau daug kartų juos vartodami, jūs eliminuojate savo organizmo galimybes pačiam išsigydyti. Karščiavimas yra puikus pavyzdys. Ir kiti pavyzdžiai, tarkim, viduriavimas, kurį sukelia kokia nors blogoji bakterija, gyvenanti žarnyne. Arba tiesiog apsinuodijimas sugedusiu maistu ar virusas. Organizmas nori to atsikratyti ir sukelia viduriavimą. Tokia yra žarnyno apsauginė funkcija. Tačiau kai kurie žmonės nenori patirti viduriavimo ir vartoja vaistą „Imodium“. Jis sustabdo viduriavimą ir visas organizmui kenkiantis turinys lieka žarnyne. Laikui bėgant tai sukelia dar daugiau kitų ligų. Tai kritiniai pavyzdžiai, parodantys, kaip kartais patys žmonės sugadina organizmo savireguliacinius mechanizmus.

 

„Imodium“ vartojimo instrukcijoje parašyta, jei viduriuojate, išgerkite tokį ir tokį kiekį. Šis vaistas būtent tam ir skirtas. Tarkim, karščiavimą mažinantys vaistai yra skirti karščiui malšinti. Žmonės nėra kvaili, bet bėda ta, kad vartoja vaistus pagal tai, kas parašyta ant dėžutės, neieškodami priežasčių ir nežinodami pasekmių. O pasekmės gali būti labai žalojančios organizmą.

 

Reikia suprasti, kad neužtenka perskaityti, kas parašyta ant dėžutės, kam vaistas skirtas. Turite suprasti, kad jei yra simptomas, jam yra ir priežastis. Galbūt jų net keletas. Ir neturėtumėte pašalinti simptomo, nešalindami ir priežasčių.

Thomas Aksnes. Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

Thomas Aksnes. Akimirka iš konferencijos „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“

 

– Aš irgi anksčiau elgiausi, kaip pasakojate. O pastarąjį kartą susirgusi peršalimo liga, paėmiau anksčiau nuo peršalimo simptomų vartotų vaistų, kurių veiklioji medžiaga ibuprofenas, dėžutę ir perskaičiau, kad vaisto veikimas nėra tiksliai žinomas, bet vaistas veikia tokius ir tokius simptomus, ir padėjau atgal. Kaip galiu vartoti vaistus, kurių kūrėjai net ir patys nežino, kaip vaistai iš tikrųjų veikia? Taip pat turėjau slogą. Kaip ir anksčiau, pora kartų įsipurškiau „Otrivin“, bet man iš nosies pasipylė kraujas, mano kraujagyslės tiesiog sprogo, tas vaistas labai stiprus!

 

– Gerai, kad paminėjote „Otrivin“. Jis sukelia chronišką sinusų užsikimšimą. Žmonėms, kurie anksčiau lengvai kvėpavo per nosį, keletą dienų pavartojus „Otrivin“ nuo slogos ar peršalimo, daug dažniau užsikemša sinusai. Ir tai sukelia pats vaistas. Kuo daugiau vartojamas šis vaistas, tuo dažniau užsikemša nosis. Mūsų klinikose yra daug pacientų, kurie nebegali kvėpuoti normaliai, nevartodami „Otrivin“, ‒ tai jau chroniška problema.

 

 

– Labai ačiū už pokalbį. Džiaugiuosi atsiradusia galimybe su jumis pabendrauti ir sudalyvauti Vilniuje vykusioje paskaitoje „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“.

 

Jeigu norite įsigyti Thomas Aksnes pranešimo konferencijoje „Save gydantis kūnas. Ateities mokslo atsakymai tobulai sveikatai“ įrašą (trukmė: 3:15 val. ), spauskite mygtuką „Įsigyti įrašą“. El. paštu gausite tolesnę informaciją mokėjimui atlikti ir jau per 24 valandas po apmokėjimo galėsite peržiūrėti visą įrašą. Pranešimas anglų kalba su nuosekliuoju vertimu į lietuvių kalbą.