fbpx

Emocinio intelekto lavinimo mokymai

Visi SoulACTION ilgieji mokymai prasideda nuo emocinio intelekto lavinimo kurso.
Šių mokymų metu  atliekami pratimai suformuoja labai svarbius savireguliacijos, energijos valdymo įgūdžius ir leidžia tapti savo emocijų, pasirinkimų bei poelgių šeimininku. Emocijos veikia kiekvieną gyvenimo situaciją, nuo jų priklauso mūsų santykių kokybė, kasdienė savijauta, veiklos rezultatai ir motyvacija. Jos nuspalvina mąstymą negatyvumu arba pozityvumu. Sugebėjimas mėgautis ir džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka taip pat priklauso nuo mūsų jausminės būsenos. Žmonės, pasižymintys aukštu emociniu ir dvasiniu intelektu, sugeba naudotis savo emocijų ir jausmų galiomis taip, kad būtų laimingi ir padėtų kitiems tokiems būti.

 

30 užsiėmimų praktiniams įgūdžiams formuoti
Norint valdyti emocijas ir mokėti jomis naudotis, svarbu ne teorinės žinios, o praktiniai savireguliacijos įgūdžiai. Kaip neįmanoma išmokti naujos kalbos per vienos dienos mokymus, taip neįmanoma išmokti naudotis savo emocijomis per trumpą laiką. Todėl šio kurso programa trunka 30 vakarų, 3 kartus per savaitę, vienas užsiėmimas trunka 2,5 valandos. Ilgalaikė praktika patvirtino tokių intensyvių ir ilgų mokymų efektyvumą ir naudą. Kurso pabaigoje dalyvis išmoksta unikaliu būdu keisti savo emocinę būseną ir naudoti ją savo gyvenimo kokybei gerinti.

 

Diferencijuotų funkcinių būsenų (DFB) metodika
Emocinės kompetencijos lavinimo kursas remiasi autorine diferencijuotų funkcinių būsenų (DFB) metodika. Mokymų metodikos autorius – prof. Igoris Kalinauskas. Tai ketvirtos kartos aktyvios savireguliacijos metodika. Jos ypatumas tas, kad ja galima naudotis nenutraukiant įprastos kasdienės veiklos; jos naudojimas nereikalauja ypatingų išorinių sąlygų ir puikiai integruojasi į visas gyvenimo sferas.

 

Mokymų pratimai ir užduotys lavina aktyvios savireguliacijos įgūdžius
Kurso dalyviai išmoksta valdyti savo emocinę sferą, mąstymą ir elgseną. Iš pradžių mokoma keistis pačiam ir tik paskui ieškoti sėkmingų būdų keisti aplinką. Šiame kurse ugdomi sugebėjimai aktyviai kurti gyvenimą remiantis savo tikraisiais norais, troškimais ir svajonėmis.

 

 

MOKYMŲ PROGRAMA

 

Pirma 15 užsiėmimų pakopa

Užsiėmimas trunka 2,5 valandas: pusė laiko skiriama psichologinėms praktikoms ir užduotims vykdyti, likusi valanda – DFB metodikos pratimams atlikti. Visa pirmosios pakopos mokymo teorinė medžiaga dėstoma specialiu būdu, kuris padeda jam praplėsti savo mąstymo stereotipus, požiūrį į save ir savo galimybes, formuoja naujas aktyvumo nuostatas, padeda pozityviai žiūrėti į įvairias gyvenimo situacijas.

 

Emocijos ir tikroji motyvacija

 • Kaip emocijos įtakoja motyvaciją?
 • Tikrųjų savo norų atradimas
 • Emocinės nuostatos ir pasirinkimai
 • Emocijų žemėlapiai
 • Emocijos, jausmai ir išgyvenimai
 • Metodas: „Gyvenu taip, kaip iš tiesų noriu“

 

Emocijos ir efektyvi elgsena

 • Emociniai blokai ir jų įveikimas
 • Kaip neutralizuoti toksines emocijas?
 • Emocinės sferos atvėrimas ir raiška
 • Savęs priėmimas ir teigiama savivertė
 • Metodas: „Emocijų ir elgsenos subalansavimas“

 

Emocijos ir pozityvus mąstymas

 • Kairio ir dešinio pusrutulių veiklų balansas
 • Mąstymas –variklis, emocijos –kuras
 • Emociniai blokai ir mąstymas
 • Mąstymo stereotipai ir emocijos
 • Ar gali būti pozityvus mąstymas be teigiamų emocijų?
 • Kaip įveikti mąstymo akligatvius?
 • Kaip veikia mūsų įsitikinimai ir nuostatos emocijas ir mąstymą?
 • Metodas: „Širdies ir proto darna“

 

Emocijos ir kūryba gyvenime

 • Kaip pažadinamas kūrybinis potencialas?
 • Atlikimas ar improvizavimas?
 • Atsivėrimas ar užsidarymas?
 • Kaip veikia spontaniškumas įprastose gyvenimo situacijose?
 • Kaip surandami ir atskleidžiami talentai ir duotybės?
 • Emocijos ir laimingo gyvenimo kokybė
 • Metodas: „Savęs išraiška, įtvirtinimas ir realizacija"

 

Antra 15 užsiėmimų pakopa

Užsiėmimas trunka 2,5 valandas: visas laikas skiriamas praktinėms užduotims vykdyti. Pagrindinė mokymo užduotis yra išmokti valdyti savo emocinę būseną ir patirti kuo daugiau naujų emocinių ir jausminių atradimų. 
Mokymai formuoja praktinius įgūdžius, kurie padeda atpažinti, valdyti ir tinkamai išreikšti savo emocijas. Šie nauji įgūdžiai plėtoja daugelį profesinių ir asmeninių kompetencijų:

 • Mokoma atpažinti ir formuoti norimas emocines būsenas;
 • Lavinamas įgūdis formuoti pozityvias emocines būsenas ir lengvai įveikti negatyvias;
 • Mokoma sujungti veiklos tipą su reikiamu emociniu nusiteikimu;
 • Mokoma visu savimi pasinerti į reikiamą veiklą;
 • Mokoma girdėti bendravimo partnerio emocinį nusiteikimą ir prisiderinti prie jo;
 • Lavinama intelektualinė įžvalga ir intuicija;
 • Skatinama dešiniojo smegenų pusrutulio veikla. Dėl to sparčiai auga žmogaus kūrybinis mąstymo potencialas, spontaniškumas ir mokėjimas nuolat džiaugtis gyvenimu;
 • Bendravimas ir žmonių tarpusavio santykiai įgauna naujų spalvų ir galimybių;
 • Kasdienybė ir darbo rutina išnyksta, užsipildo naujais įspūdžiais ir atradimais;
 • Nauji patyrimai atskleidžia resursines žmogaus galimybes, taip pat plėtoja jo dvasinį intelektą.

 

 

MOKYMŲ NAUDA

 

Emocinis stabilumas ir pasitikėjimas savimi
Išlavintas emocinis intelektas išlaisvina iš negatyvių emocijų vergijos, padeda viską ne tik matyti, bet ir pozityviai jausti. Mokėjimas valdyti savo jausmines reakcijas didina pasitikėjimą savimi ir emocinį stabilumą. Išmokstama suformuoti kiekvienai veiklai naudingą emocinį nusiteikimą.

 

Puikus bendravimas
Per mokymus išlavinta empatija (t. y. sugebėjimas jausti kitą žmogų) suteikia galimybę rasti bendrą kalbą su labai įvairiais žmonėmis. Santykiai gerėja ne tik su maloniais žmonėmis, bet ir su žmonėmis, kurie kelia daug negatyvių emocijų.

 

Savęs pažinimas
Laimėtojas visada tas, kuris veiklą atlieka išnaudodamas savo stipriąsias puses. Mokoma pažinti savo stipriąsias asmenybės savybes ir panaudoti jas gyvenime. Mokoma būti laimėtoju!

Pradėti gyvenimą „nuo noriu“, o ne „nuo reikia“.

 Mokymai moko skirti savo norus nuo išorinių „reikia“. Mokoma taip mąstyti ir veikti, kad žmogus savo gyvenimo lygį pakeltų iki savo asmeninių norų, o ne norus sumažintų iki gyvenimo galimybių. Žmogus, gyvenantis „nuo reikia“, t. y. realizuojantis kitų norus, yra pasyvus ir nelaimingas, labai jautriai reaguojantis į gyvenimo sunkumus. Savo norus realizuojantis žmogus visada aktyvus ir kupinas energijos, net kai atsiduria gyvenimo akligatvyje.

 

Praktinės psichologijos žinios
Per mokymus nemažai laiko skiriama praktinėms psichologijos žinioms įsisavinti. Mokoma analizuoti žmonių elgseną, perprasti tikruosius jų ketinimus, padėti sau ir kitiems nelaimėje, rasti tikrąją nesėkmės priežastį. 
Nemažai laiko skiriama žmonių tarpusavio santykių psichologijai, mokoma teigiamai spręsti daugelį konfliktų. Mokoma pozityviai jaustis ir teigiamai vertinti supančius žmones, jų elgseną.

 

Didėja funkcinės kūno galimybės
Išlavintas emocinis intelektas plečia ir žmogaus fizines galimybes. Tai pasiekiama dėl to, kad sportininkai labiau gali susitelkti ir mobilizuoti savo jėgas. Dėl šių sugebėjimų ir yra laimimos tos sekundės, kurios paverčia paprastą sportininką čempionu. Per mokymus formuojamos būsenos, kurios sukelia stiprią fizinę mobilizaciją, išplečia funkcines kūno galimybes. Tuo metu ir kūnas, ir protas, ir jausmai suvienijami pergalei pasiekti. Tai puikiausiai įrodė pats metodikos autorius Igoris Kalinauskas, ruošęs olimpinę lengvaatlečių komandą pasaulio pirmenybėms. Šią metodiką naudoja buvęs pasaulio šuolių į aukštį rekordininkas Rudolfas Povarnicinas.

 

Dešinysis pusrutulis ir išlavinta fantazija
Mokymai dėl specialių pratimų žadina dešiniojo pusrutulio veiklą. Didėja fantazijos galia, ją pasitelkus galima keliauti po vidinį žmogaus pasaulį. Auga kūrybinis žmogaus potencialas. Išlaisvėja ne tik žmogaus vidinis pasaulis, bet ir jo raiška. Daugelis žmonių, kurie su menu ankščiau neturėjo jokių sąsajų, pradėjo piešti, groti ir šokti. Šių mokymų organizatoriai buvo atidarę Vilniuje galeriją „Stiklo karoliukai“, kurioje trejus metus nuolat buvo eksponuojami šių žmonių darbai!

 

Pramoga
Per mokymus dalyviai patiria labai daug pozityvių akimirkų ir naujų išgyvenimų. Išlavintas emocinis intelektas praturtina kasdienybę naujais išgyvenimais ir atradimais. 
Žmogui ima atrodyti, kad jis per vieną dieną patiria tiek, kiek įprasta patirti per dvi ar tris dienas. Gyvenimo kasdienybė pasidaro be galo įdomi. 
Daugelis tvirtina, kad vien dėl to galima vaikščioti į šiuos mokymus.

 

 

ATSILIEPIMAI

 

Superiniai mokymai. Padeda žmonėms sustoti ir apsidairyti. Kartais pamatome tai, kas ne visai mums patinka, bet tik tokiu atveju atsiranda galimybė pasikeisti. Išdėstomos technologijos, kaip pamatyti ir kaip pakeisti. Praplečiamos suvokimo galimybės ir tai, kas atrodė gyvenime neįmanoma, pasirodė įmanoma. Viskas priklauso nuo tavęs, tavo norų, užsibrėžtų tikslų ir tikėjimo. Prasiplečia galimybės. Taip pat atradome, kad ne aplinkybės diktuoja mums, o mes galime valdyti esamas situacijas (nuotaikas, savijautą). Galime pradėti gyventi taip, kaip iš tikro norime, ir turėti tai, ko norime.
Irena

 

Įsivaizduokite 1980–ųjų automobilį MOSKVICH su savo galimybėmis ir šiuolaikinį BMW. Per 2,5 mėn. už juokingą kainą galite save paversti tokiu BMW – buvęs lėtas ir inertiškas tapsite dinamiškas ir smagiai riedėsite gyvenimo vingiais – gyvenime bus daugiau spalvų, pozityvumo ir veiklos. Kas atrodo sunku, taps paprasta ir miela.
Tomas

 

Ką norėčiau pasakyti tam, kuris galbūt ateis į šiuos kursus? Tavo gyvenimas iš tiesų pasikeis! Tai, ką aš pati gavau čia, yra visiškai neįkainojama, to neįmanoma išreikšti žodžiais. Kiek daug reiškia vien tai, kad kiekvieną rytą atmerki akis ir tą pat akimirką šmėkšteli mintis, jog laukia dar viena nuostabi diena! Niekada iki tol nesupratau, ką reiškia tiesiog BŪTI, gyventi ČIA ir DABAR, kad norint jaustis laimingam visiškai nereikia jokių objektyvių priežasčių. Supratau, kad viskas yra mano rankose – nėra nieko neįmanomo. Jeigu kažkas nepavyko – tai tik laiko klausimas, aš visko galiu išmokti! Nebeliko rėmų, nuostatų, vertinimų, atsivėrė begalinės galimybės. Žinau, kad ir toliau eisiu šiuo keliu – tobulėjimui ribų nėra!
Kristina

 

Tai nuostabi kelionė su praktiniais nuotykiais. Tai įkvepia, tai ramina, tai jaudina, tai veikia, tai atsiperka! Tai kelias į savęs ir kitų pažinimą, į kokybę ir jausmus. Nuostabiausi linkėjimai!
Marius

 

Atėjęs į šiuos kursus gausi tai, ko ieškai, ko tau trūksta, ir dar papildomai visko daugiau, ko net nežinojai, kad yra ir egzistuoja. Dalis atsakymų į tavo gyvenimo klausimus ateis per kursus, kita dalis palaipsniui plauks įvairiausiais būdais kiekvieną dieną, net ne kursų metu. Tapsi laisvas ne tik nuo aplinkos, bet ir pats nuo savęs, nes atrasi naują save. Ir svarbiausia... išmoksi... net ne... ne išmoksi, o tiesiog tapsi laimingas.
Giedrė

 

Dalyvaukite artimiausiuose renginiuose!